Opel G Astra Első Lökhárító

Időtálló a forma, akárcsak a B Corsáé. Ezért is lehetett több mint 10 évig gyártásban, miközben vele indult a hazai autógyártás is 1992-ben Hamarosan arra a sorsra jut az F Astra, mint szellemi elődje. Tegye föl a kezét, aki az elmúlt héten látott E Kadettet! Az udvaron álló nem ér, rajtuk kívül kábé hárman lehetnek. Én nem láttam már jó ideje, ami nagyjából érthető is: a kihalás szélén áll. Pedig korának egyik legkedvezőbb légellenállási együtthatójával megrajzolt formatervet kapott, a rendszerváltás után pedig nálunk is a kedvelt import, tehát az álom nyugati autó volt. Ma ez a legtöbb helyen rozsdakupac, fölöslegessé vált lom, esetleg gazdaságilag nem éri meg felújítani. Szép volt, jó volt, ennyi, ehhez közelít most az F Astra is sajnos. Az 1998-as frissítéskor króm díszeket és feliratokat is kapott, a Classic utónevet a G Astra érkezése miatt kapta, mivel '98 és 2002 között még párhuzamosan készültek, az F, ahogy ez is, ekkor már csak Lengyelországban Kicsit másak lettek a lámpák, de főleg a hűtőrács változott.

El nem, csak kikopni tud - Opel Astra Classic - Autónavigátor.hu

spgabor 7 years 3 months Szia, bár nem Opel, de hátha segít. Nekem VW Jetta 2-nél ugyan ez volt. Illetve az ABS sem ment benne ilyenkor. Ott is a kerék jeladó ment el. 25 év után a jobb első gyári. A legnagyobb segítség a hiba pontos azonosításban az volt, hogy autodatában találtam mérési paramétereket, illetve a hibakód kiolvasásának értelmezését is, ezek alapján a rossz alkatrész pontosan azonosítható volt ezt kicseréltük és megjavult. Sokat nem kellett méregetni, talán ellenállást a jeladókon, ami ott tért el az Autodatában szereplőhöz, amit a hibakód is kivillogott. Ha ki tudod olvastatni a hibát belőle, lehet, hogy az is egyértelműen megmondja, melyik keréknél van a gond. De ez másik és idősebb kocsi, viszont nem gondolnám, hogy ez a része alapjaiban más lenne. Illetve a hibakeresés is hasonló elvek alapján történhet. Maximum nálad már a hibakód kiolvasása kicsit bonyolultabb az OBD miatt megfelelő eszköz nélkül. Üdv: spgabor

Össztömeg: 2045 kg. Csomagtartó térfogata: 380-1165 liter. Üzemanyagtartály térfogata: 56 l. Menetteljesítmények, fogyasztás. Gyorsulás (0-100 km/óra): 6, 0 mp. Végsebesség: 250 km/óra. ECE-átlagfogyasztás: 8, 1 liter/100 km. Szén-dioxid-kibocsátás: 189 g/km.

  1. Opel g astra első lökhárító model
  2. Opel astra g alkatrészek
  3. Opel g astra első lökhárító parts
  4. Zalaszántói sztupa nyitvatartása

A parádés akusztika ebben a műfajban egyedülállóan drámaivá teszi az OPC előadását, de a fő érdem mégis a kétliteres turbómotorból kicsiholt 280 lóerőé, amihez foghatót pillanatnyilag senki nem kínál elsőkerék-hajtással kombinálva, legalábbis a következő Focus RS érkezéséig. Joggal merülhet fel persze a kérdés, hogyan sikerül mindezt útra vinni, de erre is kieszeltek egy jó megoldást: mechanikus sperrdiffivel kényszerítik a nyomatékot a jobban tapadó ívkülső kerékre (a többiek általában inkább elektronikus úton fékezik meg a kipörgő ívbelsőt), illetve a HiPerStrut rugós tagokkal függetlenítik az irányítást és a hajtást - vagyis a kormány nem akarja magát kitépni a vezető kezéből. A panorámaüveg miatt elöl szellős a beltér. Gyenge pont az indirekt kormány és az akadozó váltó A gyakorlatban meglepően jól működik az elmélet, de kanyarban azért inkább két kézzel markolom a volánt, mert néhány szűkebb íveről kigyorsítva mégiscsak a szalagkorlátot veszi célba a kocsi orra. Arra is fel kell készülnöm, hogy az útjainkon szép számban előforduló nyomvályúk megvezetik a 245-ös gumikat, vizes úton pedig végképp hiányérzetem támad az összkerékhajtás után.

For sale

opel g astra első lökhárító parts

Szintén a frissítéskor érkezett az oldalindex is Hogy közel áll a szívünkhöz, az már csak a szentgotthárdi gyártás miatt is természetes, a hazai modern autógyártás pedig ezzel indult 1992-ben. Egy évvel korábban mutatkozott be az első Astra, hogy a Kadett név eldobása jó ötlet volt-e, nem tudni, mára egy ugyanakkora szériát húztak fel rá, mint a szellemi elődre, szóval végülis bevált. 1991-től egészen 2002-ig készült az első Astra, a második generáció 1998-ban érkezett, így jó ideig egymás mellett futott a két generáció. Az F Astrát '98-ban át is keresztelték Classicra és néhány apróbb ráncfelvarrással tartották életben és olcsón megvehetően. Az utolsó széria már csak Lengyelországban készült, ahogy a próbált 1999-es példány. Olvasónk szülei autóját menekítette föl vidékről Budapestre a kedvünkért, hogy még egyszer némi érdeklődés övezhesse az egyébként családilag elég nagy becsben tartott Astrát. Kicsit féltem a megbeszélt találkozónk előtt, hogy majd nem találom meg a bevásárlóközpont parkolójában, de valamilyen véletlen folytán ez volt az egyetlen Astra a parkolóban, nem mellesleg ezüst fényezése jobban csillogott bármelyik újnál.

Az Astra nyáron elképesztően forró tud lenni odabent, helyét mindenképp valami olyan veszi majd át, amiben már van légkondi. Ahogy az elején írtam, szükségautónak, vagy első autónak még mindig remek, ezzel az egyszerű technikával tényleg csak az igények állnak vele szemben. Remek autó, mindig is az volt, pakolni bőven lehet bele, de mai szemmel már elég puritán - valaminek mindig be kell töltenie a koptatós autó szerepét. Túl sokat ma nem ér egy F Astra klíma nélkül, ha csak nem egy telepi tuningmentes GSi-ről van szó. Hogy mennyit ér egy ilyen hiba-, költség- és bosszúságmentes családi autó ma? A kínálat szerint kb félmilliót. Elkopni nem tud, a kikopáshoz viszont már közel áll

opel g astra első lökhárító 3

Első lökhárító | Opel Astra | 22 bontott és új alkatrész

Nagy extrának számított a színrefújt lökhárító, sajnos ezen a gyári fényezés már elkezdett peregni, de csak ecsettel javítgatták. Érdekes, hogy az Opel nem a tartós fényezésekről híres, ez az ezüst mégis jól átvészelte az éveket Első 10 évét egy olyan helyen töltötte, ahol a mindennapokban céges autót használtak, így második tulajához 2009-ben 8000 kilométerrel került, még ma is remek állapotban van Második tulajdonosánál futja a kilométereket, a család 2009-ben vásárolta az Astrát első tulajától, aki ideje nagy részében céges autót használt, így az Astra csak néha ment. Annyira, hogy a tulajdonosváltáskor csupán 8000 körül mutatott a kilométerszámláló, szinte még új volt 10 évesen. Érdekes, hogy az Opel mennyire különböző fényezéseket használt már akkor, és az ezt követő modelljeinél is, ez az ezüst olyan, mintha új lenne, pedig nagyjából 3 napot töltött eddigi élete során garázsban, a kék, vagy piros árnyalatú Astrák meg jószerivel mára kifehéredtek. Szintén különös a kor extráin elmélázni, ekkor még komolynak számított, hogy színre fújták a tükröket és a lökhárítókat, a színrefújt kilincs csak később lett divat.

Létezik egy mutáns Astra, amelynek utasterét lágy zeneszó és meghitt beszélgetés helyett motorbőgés, gumicsikorgás és az utasok rémült sikoltozása tölti be. Íme, az Opel 280 lóerős játékszere, amellyel az is állandóan száguldani akar, aki pontosan tisztában van a kockázatokkal és mellékhatásokkal. Limonádéként él sokak emlékében, de energiaitalként hat az Astra. Legalábbis OPC kiszerelésben Az Opel házi tuningműhelyénél, az OPC-nél úgy tűnik, semmi sem szent - ha rajtuk múlna, még egy lángossütő büfékocsit is versenyautóvá alakítanának. Ártatlanságukat vesztett városi kisautóktól ( Corsa Nürburgring Edition) céges középvezetők BMW-alázó limuzinjaiig (Vectra, Insignia) terjed a repertoárjuk, ráadásul családanyák ezreit akasztották ki azzal, hogy békés egyterűből ( Meriva, Zafira) fenevadat csináltak. Most elérkeztünk az Opel Performance Center GmbH ámokfutásának legutolsó állomásához, minden idők legdurvább Astrájához, amely mindenféle nürburgringi utónév nélkül is egy igazi csapásmérő eszköz.

Brutálisan harapnak a fékek, ezek az ülésekhez hasonlóan nagynevű beszállítótól, a Brembótól érkeztek. Ha már a biztonságánál tartunk, említést érdemel a feláras holttérfigyelő (fehér foltból bizony akad bőven a szűk ablakfelületek miatt) és táblafelismerő rendszer. Ez kimaradt ugyan a tesztautóból, de hát ember legyen a talpán, aki egy ilyen fújtatva csörtető rémben mindig készpénznek venné a kerek körben megjelenő 70 km/h-s értéket. Az Astra OPC a sebészi pontossággal végrehajtható manőverek helyett a látványról, a hangzásról és a gyorsulásélményről, egyszóval a show-ról szól. Olyan applikáció is elérhető hozzá, amely bizonyos járműadatokat (keresztgyorsulás, alulkormányzottság, nyomatékleadás) iPhone-ra visz át, mégsem a geekek játéka, hanem nyers valójában szórakoztató jelenség. A 8, 1 literre megadott gyári átlagfogyasztást persze rendeltetésszerű használat, vagyis sok-sok rosszalkodás mellett érdemes másfészeres szorzóval kezelni, amihez havonta jó eséllyel hozzájön még egy-egy sárga csekk Szombathelyről.

De aztán gyorsan elhessegetem a gondolatot: ha így is 1550 kilót, vagyis vetélytársainál egy mázsával többet nyom az Astra, 4x4 hajtással végképp túlsúlyos lenne. Az a fajta könnyedség sajnos így is hiányzik belőle, ami a műfaj egyik etalonjának tartott Megane RS-t jellemzi, és elődjét ismerve jó okunk van felételezni, hogy a Golf GTI Performance is izzasztó pillanatokat okozna neki szerpentinen. Sajnos a súlyfelesleg mellett néhány további porszem is becsúszott az OPC-gépezetbe: a kormány nem igazán közvetlen, és bár alapvetően komoly tempóval tud elfordulni az Astra, sokszor pontatlanul tartja az ívet, és ilyenkor finoman korrigálni kell. Hosszú utakon cserébe pontos megvezetéssel jár a váltó, de álló helyzetből padlógázon gyorsítva időként recsegéssel tiltakozik az ellen, hogy egyesből kettesbe kapcsoljunk - na, ez a tökéletes égés, nem az, ami a hengerekben zajlik. Fújtatva és reszelős hörgés kíséretében iszonyatosan nagyot tol az Astrán a kétliteres turbómotor Az érem másik oldala, hogy a sokszor blöffölő konkurensekhez képest itt tényleg érezhető különbség a menetdinamikai programok (normál, sport és a harcias OPC) között, amelyek többek közt a gázreakciókra és az adaptív gátlókra hatnak.

Monday, 18 October 2021

Camel férfi, 2024 | Sitemap