Liza A Rókatündér Kritika

Reviczky rendőr-karaktere, és Bede Fazekas Szabolcs finn country-rajongó nyomozója például telitalálat, de azért akadnak kevésbé vicces karakterek is a rókatündér áldozatai között. Ráadásul a film egyik vezérmotívuma, a japán táncdalénekes, Tomy Tani (David Sakurai) szellemének feltűnése a film elején még tényleg működik, azonban ahogy haladunk előre a történetben, úgy válik egyre érdektelenebbé. A kétségkívül látványos vizuális-betétekért is kár, mert hiába igényesek, a zárójelenet kivételével nem tesznek hozzá a film amúgy rendkívül precízen tervezett mikrouniverzumához. Balsai Móni elbűvölő, a filmzene igazi mestermunka Két dolog azonban bőven kárpótolhat mindenkit az apróbb hibákért vagy hiányosságokért. Az egyik a színházi előadásokból és Társas játék című sorozatból ismerős Balsai Móni játéka, aki a film során a bájos, naiv lányt és az elbűvölő, vonzó nőt is hitelesen alakítja. Nagy szó, de minden mozdulata, ajakmozgása hiteles, úgyhogy reszkethet a többi, filmekben sűrűbben feltűnő színésznő, mert Balsait ezután a teljesítmény után biztosan sok rendező látná örömmel a saját produkciójában.

Index - Kultúr - Erre a filmre vártunk már olyan régóta

liza a rókatündér kritika online

A legmeglepőbb magyar vígjáték valaha - Liza, a rókatündér-kritika | Az online férfimagazin

Liza, a rókatündér - indavideo.hu

Mesebeli romantika, bájos humor és sok önirónia: a Liza, a rókatündér újszerű hang a magyar filmben, miközben sok megoldása már ismerős lehet az átlagnézőnek is a világ mozgóképes terméséből. Mindemellett kellemesen elszórakoztat a maga másfél órájában. HAJNAL MÁRTON KRITIKÁJA. Ahogyan már az előzetes mesebeli, szirupos képi világa is gyanúsan emlékeztetett a jellegzetes Wes Anderson stílusra, úgy a teljes film is, ideértve a hangulatot és a történetvezetést is. De felemlegethetnénk az Amélie csodálatos életét vagy Jean-Pierre Jeunet és Audrey Tautou eggyel korábbi szenzációs alkotását, a Delicatessent, amelynek morbiddal vegyes, egyszerre abszurd és romantikus bája szintén közel esik Ujj Mészáros Károly első nagyjátékfilmjéhez. És ha ezt az egészet megfűszerezzük némi játékos öniróniával, akkor már tényleg itt vagyunk a Liza, a rókatündérnél. A filmnek van ugyan néhány hatásvadásznak ható poénja, de a többségében finom, bájos humor, valamint a feszes dramaturgia miatt kellemesen végignézeti magát.

Movie

Liza, a rókatündér; rendező: Ujj Mészáros Károly; szereplők: Balsai Mónika, David Sakurai, Bede Fazekas Szabolcs, Schmied Zoltán, Molnár Piroska, Cserna Antal, Reviczky Gábor; színes, magyar romantikus vígjáték, 98 perc, 2014 (16) Rókamese Liza magányos ápolónő. Élete a valahai japán nagykövetasszony ápolásából, és a japán popsztárral, Tomy Tanival tötött képzeletbeli beszélgetésekből áll. Harmincadik születésnapján úgy érzi végre megtalálja a szerelmet a Mekk Burgerben. De akkor hirtelen megtörténik az első rejtélyes haláleset, a nagykövetasszony halála után pedig elkezdenek hullani azok a férfiak, akik ráemelik a tekintetüket Lizára… Ujj Mészáros Károly filmje öt éve készül. Hosszú idő ez még egy elsőfilmnek is. Sok mindent lát ezalatt egy rendező, sokfelé figyelhet, sok mindent kicsiszolhat. Ez a film ilyen. Remek mű-japán popdalok, finn westrenzene, impulzív jelmezvilág, színek, szagok, zseniális felépített és félszámítógépes díszletek (itt meg kell említeni a Mekk Burger éttermet, amely visszatérő helyszín a filmben, nagyon szerettük).

Liza a rókatündér

A szerencsétlen férfiak halálnemei változatosak, ráadásul a készítők egy lapáttal rátesznek, amikor Liza megmentési kísérleteit brutalizálják. Mindez azért szolgál önmagában véve is humorként, mert Balsai Mónika tényleg olyan, mintha egy legyet sem tudna bántani, ahogy ezt a film ki is emeli, igaz kukaccal. Hihetetlen báj, kedvesség és ártatlanság sugárzik belőle, mindamellett, hogy minden ráerőltetett és eljátszott szürkeség ellenére is gyönyörű és nőies. Tökéletes a félénk, először összezavart, majd egyre inkább elkeseredett Liza szerepére, aki végül már tényleg mindent feláldozna a szerelemért. Egyértelműen ő viszi el a filmet, még akkor is, ha arra valójában nincs is szükség. Technikailag pedig szinte hibátlan a film, és ez megint csak nagyot dob az élvezeti értékén. A rókatündérek legendáját kihangsúlyozandó több alkalommal is láthatunk róka árnyakat, formákat itt-ott felbukkanni. Precízen elhelyezve, nem tolakodóan, de azért jól észrevehetően. Mindez pedig a film misztikusságát is megadja, mely a végső kihallgatás jelenetében éri el a csúcspontját, hogy aztán egy zseniális poénnal végképp eltűnjön.

Eklektikus zagyvaság, ami mégis hibátlanul működik, mert végig egyensúlyban van tartva, jó arányérzékkel van adagolva. Sőt, valójában ez a világ épp túlzásainál fogva irtó vicces. A hatvanas évek kommunizmus nélkül köszöntött be - Liza, a rókatündér Forrás: A Company Hungary Valószínűleg sokkal nehezebb jó poénokat kitalálni, mint ahogy az a fotelben ülve látszik. Magyar mozivászonra főleg, bizonyíték, hogy kevés magyar film vicces kifejezetten. Nem kesernyésen, édesbúsan, önironikusan, félig-meddig, átvitt értelemben, hanem igaziból, hahotázósan, mégsem alpári vagy bárgyú módon. Nyugodtan vissza lehet menni időben: ugye, hogy nincs sok? Na, ezért is szuper a Liza. Minden egyes jelenetben van vagy tíz poén. Nem eszközéül valami magasröptű társadalmi mondanivalónak, hanem önmagáért, pusztán a mi szórakoztatásunkra. Mint például a Mekkburger faloda szóviccei. A szívélyes géphang, amitől röhögőgörcsöt kapsz. Schmied Zoltán bájgúnár feje, amikor leandalog a lépcsőn. Vagy ahogy a még érintetlen Kovács Lehel szex előtt esetlenül táncolni próbál álmai nőjével.

  • Liza a rókatündér
  • A legmeglepőbb magyar vígjáték valaha - Liza, a rókatündér-kritika | Az online férfimagazin
  • Liza a rókatündér kritika 2017
  • Herpesz megelőző tabletta
  • Károlyi kastély nagymágocs
  • Liza, a rókatündér - A Hetedik Sor Közepe
  • Gta 5 pénzszállító cheats
  • Liza a rókatündér kritika
  • Liza a rókatündér kritika online

Balsai Móni és Schmied Zoltán a képzelt Budapest díszletei között © Liza, a rókatündér Párválasztó mese, japán módra A Liza, a rókatündér egy bájos dráma (Pozsgai Zsolt Liselotte és a május című darabja) abszurd filmes átirata, voltaképp egy meseszerű párválasztási történet felnőtteknek. A címszereplő Lizán (Balsai Móni) súlyos átok ül, amelyik férfi megkívánja, halállal lakozik. A rókatündér-átkot csak az igaz, önzetlen szerelem győzheti le, naiv hősünk így egyre elkeseredettebben keresi a hozzá illő férfit. Persze a Lizát nem a pofonegyszerű alaptörténet teszi egyedivé, hanem az a rengeteg apróság, amiről a magyar rendezők néha hajlamosak megfeledkezni. Ilyen "apróság" például a retrós, képzeletbeli Budapest díszleteinek kidolgozottsága, és az, hogy minden plakátnak, feliratnak, bútordarabnak, falra akasztott képnek jelentése van. De az amúgy is fantáziadús környezetet teszi még abszurdabbá az egész filmet belengő "japánság". A magányos hősnek például egy japán táncdalénekes Tomy Tani szelleme jelenti a társaságot, és Liza kedvenc romantikus olvasmánya is egy japán regény, a többi távol-keleti mellékszálról nem is beszélve.

Utóbbi rendezőjéről, Miikéről az a hír járja, hogy kedveli Verhoeven filmjeit – az Elemi ösztön és A negyedik férfi is "fekete özvegy" boszorkával sokkoltak. Filmünk eztán romantikus és fekete komédiába megy át, fő előképe pedig bevallottan az Amélie csodálatos élete. A film extravagáns, barokkos, eszképista univerzumát és képi világát a hősnő személyisége is hitelesíti: vehetjük úgy is, hogy nem is fantasyt látunk, hanem egy bogaras, frusztrált, álmodozó és reménytelenül romantikus naiva történetét, aki magányában fantáziál, balszerencsés (szerelmi) életét pedig átokként fogja fel. Liza élénk képzelete okán az alkotók alteregójaként is tételezhető, hisz e mozi egy egotrip, tartalmi és formai világának megalkotásához teremtő fantázia kellett. A filmben sok a trükkfelvétellel megvalósított abszurd vizuális geg, melyek ráadásul még akkor is tudnak viccesek lenni, ha silányak – amennyiben rosszak, akkor annyira, hogy már jók. Humorforrás a stílus eklektikussága is, elég a tündérmese műfaját ellenpontozó felnőtt tartalmakra gondolni (szex és véres erőszak), na meg a lejárt szavatosságú dalbetétekre.

  1. Erzsébet liget programok 2018
Sunday, 17 October 2021

Camel férfi, 2024 | Sitemap