A Lakás Páratartalma – A Magas Páratartalom Megbetegít &Ndash; Itt A Megoldás, Ráadásul Ingyen.

A felnőtt ember számára az ideális a 40-60 százalékos. A túl alacsony páratartalom kiszáradásra hajlamosít, irritálhatja a nyálkahártyákat, jelentkezhet a szemek szárazsága, égő érzése, szájszárazság, torokkaparás. A száraz levegő bőrünket is szárítja, ezért a bőr megfelelő ápolására is fokozottan ügyelnünk kell. A levegő párásítása könnyen megoldható a helyiségekbe növények telepítésével, hagyományos vagy elektromos párologtató, illetve párásító készülékkel. Oda kell figyelni arra, hogy a vizet és a szűrő részt rendszeresen cserélni egészséges a levegő túl magas páratartalma sem, ugyanis a túl párás levegő kedvez számos kórokozó, atka és gomba elszaporodásának. A túl magas páratartalom növeli az allergiák kialakulásának kockázatát, elsősorban a háziporatka esetében. A páratartalom páramentesítő eszközökkel csökkenthető. Szellőztesse át friss levegővel a helyiségeket rendszeres időközönként öt-öt percig, ez a túl száraz levegő káros hatásainak kiküszöbölése és a penészesedés megelőzése érdekében is ajánlott.

Páratartalom a lakásban – minden, amit tudni érdemes | Párásító blog

Érdemesebb a szellőztetésre, párásításra, párátlanításra, az páraforrások csökkentésére koncentrálni, ezek sokkal meghatározóbbak. Páratermelők a lakásban Egy teljesen átlagos lakásban is rengeteg pára termelődik, nem kell ehhez mosodát üzemeltetni. Sokszor a talajvíz jut be az épületbe a rosszul szigetelt, porózus, öreg falakon keresztül. Az építkezés, festés, vakolás során is rengeteg víz jut a szerkezetbe, ezt hagyni kell kiszáradni. Nagy mennyiségű pára termelődik főzés (600-1500 g/óra), zuhanyzás (2600 g/óra), ruhaszárítás (200-500 g/óra) és a benntartózkodó emberek (30-300 g/óra fizikai aktivitástól és egyéni adottságoktól függően) hatására is. Az energiatakarékosság átka – az ablakok szigetelésének árnyoldala Egy jól szigetelt nyílászárónak, a modern építkezési előírásoknak való megfelelésnek kétségtelen előnyei vannak. Kisebb fűtési költség, kevesebb energiapazarlás, jobb hangszigetelés, könnyű tisztíthatóság – ezek mind a modern ablakok előnyei közé tartoznak. Van azonban egy súlyos probléma velük: gyakorlatilag egy zárt dobozzá változtatják a lakást.

Emellett szellőzőket is érdemes beépíteni. Ha házi praktikákat is szívesen megismernél a pára ellen, kattints ide. Ha a párásítás a cél, egyszerűbb a dolgod, erre szintén nagyon sok módszer létezik, a párásító készüléktől a radiátorokra illeszthető párásítókon át a vízforralásig.

A magas páratartalom megbetegít – itt a megoldás, ráadásul ingyen.

Magasabb hőmérsékletű levegő több párát tud felvenni, alacsonyabb pedig kevesebbet, tehát ugyanannyi pára magasabb hőmérsékleten alacsonyabb, míg alacsonyabb hőmérsékleten magasabb relatív páratartalmat fog eredményezni. Vegyünk egy példát: nem tudsz aludni, ezért kisétálsz a nappalidba hajnalban, ahol a termosztát 19 fokos hőmérsékletet tartott éjszakára. Fázol, ezért felkapcsolod a kívánt hőfokot, elkezd melegedni a szobád. Azt látod, hogy a relatív páratartalom elkezd csökkenni, pedig nyivánvalóan nem tűnt el a levegőből hirtelen a nedvesség. Mi történt? A levegő egyre melegebb lett, ami miatt egyre nagyobb lett a párabefogadó-képessége, így annak ellenére, hogy ugyanannyi nedvességet tartalmazott, mint hideg állapotában, a relatív érték csökkent. Miért baj ha túl magas a páratartalom? A legszembetűnőbb, hogy a levegőből nedvesség csapódik le a lakás különböző pontjain, és megindul a penészesedés. Jellemzően a hűvösebb felületeken: sarkokban, hőhidaknál, vagy a szellőzetlen részeken, pl.

Ha bukóra, vagy résnyire nyitjuk az ablakot, akkor lesz egy kis intenzitású, folyamatos légcserénk. Ez megoldja a szellőzést, lecsökken a páratartalom az egészséges szintre, de ezzel a folyamatosan beáramló hideg az ablak körül teljesen lehűti a falat, a bútorokat. Mire becsukjuk az ablakot, addigra ezek teljesen kihűltek és fűthetjük fel újra ezeket. Közben a komfort érzetünk is komoly csorbát szenved a hideg felületek okozta kellemetlen érzés miatt. A megoldás az intenzív, gyors, rövid szellőztetés. A hideget sajnos ezzel sem ússzuk meg. Kereszt huzatot kell a lakásban csinálni, de csak 1-2 perc re. A lényeg, hogy gyorsan cseréljük ki a lakás levegőjét. Hisz ez a célunk: a levegő cseréje. Ha gyorsan kicseréljük a lakás levegőjét, értelemszerűen friss levegő lesz a lakásban. Azzal azonban, hogy a levegőt gyorsan cseréljük, nem fogjuk a falakat lehűteni. A falak lehűtéséhez sokkal több idő kellene, 1-2 perc alatt ez nem fog megtörténni. A levegőt viszont a melegen marad falak nagyon gyorsan fel fogják melegíteni, mert a levegőnek kicsi a fajhője (bocs) és a nagy fajhőjű és nehéz falak gyorsan fel fogják melegíteni a levegőt.

Az ideális lakás páratartalom elérése - Páramentesítő.hu blog

A penészérzékenység hasonló tünetekkel járhat, mint bármilyen más allergia. Ezek közé tartozik az orrfolyás és orrdugulás, az orr- és torokviszketés, tüsszögés, fokozott könnyezés. De hogyan védekezhetünk a penész ellen? Használjunk páramentesítőt, tartsuk a páratartalmat 60 százalék alatt. Szellőztessünk gyakran, használjunk légtisztító készüléket. Ellenőrizzük rendszeresen az eldugott helyeket, hogy még időben észlelhessük az esetleges penészedés megjelenését. Kezeljük rendszeresen penészgomba-mentesítővel a zuhanytálcát, fürdőkádat.

Friss lakás

Észre sem vettük. A tömítetlen ablakokon olyan légcsere alakult ki, mely folyamatosan biztosította télen is a megfelelő friss levegőt a lakásban. Nem nagyon volt szükség ablak nyitásra, mert kicsit, de folyamatosan szellőzött a ház a rosszul tömített ablakokon keresztül. Majd elkezdtünk vadul hőszigetelni és jó minőségű ablakokra cserélni a régieket. Illetve az új házakba rögtön a jól záró, jól hőszigetelő ablakokat építjük be. Mindez jó persze, csak ezzel a régi ablakok folyamatos légcseréjét meg is szüntettük. Már nem szellőzik magától a házunk, lakásunk (szellőzik, csak nem eleget). Ha nem szellőztetünk, túl magas lesz a páratartalom a házban, jön a penész és a rendszeres betegség. Mi a megoldás? Két lehetőség van. A legjobb megoldás a hővisszanyeréses szellőztetés. Ennek 1, 5-2M Ft-os költségét azonban kevesen engedhetik meg maguknak. Ha ez a megoldás érdekel, olvasd el ezt a cikket. A másik és ingyenes megoldás, hogy ablakot kell nyitnunk! De hogyan? Hideget nem szeretnénk! Tapasztalatom szerint a résszellőzők nem működnek.

Gyakori probléma a lakások túlzott pára tartalma télen és az ezzel járó egészségkárosító penész. De mit is tehetünk ez ellen? Mutatom. De előtte el kell mesélnem pár dolgot. Az emberi szervezet számára az egészséges páratartalom 40-60% között van. Nem egészséges sem 60% felett, sem 40% alatt. A túlzott páratartalom melegágya a penész nek, mely nem csak csúnya, de rendkívül egészségtelen is. Ha pedig túl alacsony a lakás páratartalma, az légúti betegségekhez vezethet, kiszárad az ember bőre, és könnyebben megbetegszik. De ez egy másik cikk témája lesz. A lényeg, hogy 40-60% között kell a páratartalmat tartani. Télen, amikor kint hideg van, nem szívesen szellőztetünk. Egyrészt senki nem akar fázni, másrészt pedig utána fűthetjük fel a házat. Pedig szellőztetésre nagy szükség lenne. Egy lakás levegőjét 2-3 óránként ki kellene teljesen cserélni ahhoz, hogy egészséges, friss levegő legyen bent. Régen minden más volt. Na nem panaszkodás ez, de nézzük mire is gondolok. Régen, amikor az energia árak alacsonyabbak voltak, nem volt gond, hogy szigeteletlen a házunk és hogy szelel az ablak.

  • Lakásban a páratartalom
  • Páratartalom a lakásban – minden, amit tudni érdemes | Párásító blog
  • Nav felfüggesztett adószámok
  • Nem megfelelő a lakásom páratartalma, mit tegyek? - Az én menő lakásom
  • Rtl klub üzenet küldés 2018
  • Gépjármű adásvételi szerződés 2020. kitöltési útmutató
  • Mennyi a lakás ideális páratartalma
Monday, 18 October 2021

Camel férfi, 2024 | Sitemap