Liedloff Az Elveszett Boldogság Nyomában | Az Elveszett Boldogság Nyomában · Jean Liedloff · Könyv · Moly

  1. Magyarul
  2. Teljes
  3. Lyrics
  4. Az elveszett boldogság nyomában - Jean Liedloff - Régikönyvek webáruház
  5. Jean Liedloff: AZ elveszett boldogság nyomában

Hogy eljutottunk oda, hogy nem boldogság mosogatni vagy vizet hordani, mert szellemi kielégülést nyújt egy jó könyv? De aztán kiderül, hogy ezt látja Liedloff is. És innentől zagyva, hogy most akkor hogyan és miben definiáljuk a boldogságot, amit el kellene érni és ami elveszett. Vissza kéne térnünk az ürességhez, a puszta létfenntartás gyönyöréhez? Ezt nem meri leírni, akkor viszont érthetetlen, mit akart ebből kihozni. A harmadik lépés borzasztóan felszínes, te atyaúristen, katasztrófa. Ott kezdődik, hogy nulla tudományos alap. A karonülőség pszichológiai hasznaira analóg példaként említi a mászás előnyös piszhológiai következményeként a verbális készségek problémamentes kibontakozását, holott legjobb tudomásom szerint ennek bizonyítható biológiai okai vannak, s nem pszichológiai. Ott folytatódik, hogy a fantasztikus jekánákról értekezve mindig úgy beszél, hogy "a gyerek". Nincs különbség 5 hónapos, 12 hónapos, 2 éves gyerek között, mind csak "gyerek". Tehát a kontinuumunkból következik, hogy "a gyerek" nem nyúl bele a bozótvágó késbe, mert a kontinuuma megtanította vele, hogy az veszélyes.

Magyarul

Na most. Olyan "jólét", amelyben nem számít egy dologtalan kéz ingyen eltartása, szerintem mérsékelt égövön körülbelül elképzelhetetlen. Egyszerűen azért, mert pl. tartalékolni kellett a télre és a javak különben sem álltak korlátlanul rendelkezésre, azaz nem annyi volt, hogy na jó, melyik terület tetszik, ott kivágjuk a fákat és termessz bátran, ha nem értesz hozá, az sem baj, majd belejössz, de addig sem halsz éhen, no para. Az élet azt gondolom, így nem működött, emiatt én kétségbe vonom azt, hogy a jekána életérzés az evolúció egyenes következménye, sokkal inkább azt gondolom, hogy egy borzasztó szerencsés evolúciós mellékvágány. A második lépést fejti ki a legellentmondásosabban az írónő és hát, sok helyen olvastam elismerő szavakat, hogy mennyire magasröptű és nehéz megérteni, de szerintem szimplán zagyva, ezért érthetetlen. Eleinte csóváltam a fejem, amikor a boldogságról írt. Mormoltam magamban, hogy de hát ember, nem érted, hogy nem minden nőnek lehet az a boldogság, hogy csak úgy van, a tennivalói közepette?

Útpadkák, úthibák, lépcsők, villamossínek és napestig sorolhatnám, nem is beszélve, ha aszfaltozatlan helyen kell tolni vagy füves részen. Szimpla butaság, amit leír. Tessék mással indokolni a hordozást, ami biztos jó, de nem ettől. Emellett a könyv logikai felépítése egy borzalom. Hadd ne mondjam, a módszer mire emlékeztet, de álljon itt egy példa kis logikai lépcsők jóindulatú mellőzésére, átváltoztatására. 109. oldal: "…egy gyermek cselekedeteinek végeredményben pontosan az a célja, hogy az önállóságát fejlessze. Ha akár több, akár kevesebb segítséget adunk neki, mint amennyire szüksége van, nagy valószínűséggel pont ennek a célnak az elérésében gátoljuk. " 110. oldal: " Mint korábban már láttuk, a gyerek fejlődésének az is árt, ha több, de az is, ha kevesebb segítséget kap, mint amennyit igényel. Ezért ha nem ő kezdeményez, vagy ha kéretlenül kap segítséget, abból nem származik haszna. " (kiemelések tőlem) A nagy valószínűséggel egy oldal után már "láttuk" bizonyosság, a cél elérésében gátló magatartás átváltozik ártó, majd haszontalan magatartássá.

Teljes

Tessék mondani, Ms. Liedloff, még miben tetszett kicsikét torzítani? Lehet, hogy 13 évente meghal egy gyerek a bozótvágó késtől, de ön csak 2, 5 évet töltött a jekánák között, a többire pedig ki emlékszik már?

Mi történik azonban akkor, ha ezek a magunkkal hozott elvárások nem teljesülnek, ha az ember ösztönös igényei nem elégülnek ki? Vajon hiányzik-e ez későbbi életünkben, tovább tudunk-e lépni, képesek leszünk-e egyáltalán egy boldog, kiegyensúlyozott életre? A könyv pszichológus szerzője megfigyelései alapján írja le a kontinuum elvét, amelyben a boldogság nem egy elérendő cél, hanem egy természetes állapot.

Lyrics

A kontinuum (folytonosság) elve az evolúció alatt kialakult emberi szükségleteket jelenti. Az indiánok a gyerekek eredeti szükségleteit követik, azokat az igényeket, amelyeket a csecsemő magával hozott. A gyermeket mindenhova magukkal viszik, ott van, ahol az élet zajlik, és folyamatosan karban, illetve hordozókendőben tartják. Az újszülöttet nem hagyják egyedül akár alszik, akár ébren van, és legfőképp akkor nem, ha sír. A folyamatosan karban tartott csecsemő azt érzi, hogy minden rendben van, hagy alapvetően jó és szívesen látott vendég a családban. A csecsemő, majd később a kisgyermek is az édesanyával - vagy édesapával, nagymamával, testvérrel - van nappal, éjjel pedig az anya mellett alszik. A rácsos ágy, a külön szoba, a járóka, a babakocsi nem létezik. A civilizált ember inkább az eszére, mint az ösztöneire hallgat. Pedig a kisbabákkal való törődésben nincs helye az intellektusnak - állítja Liedloff. Ahogy az anyaméhben minden az elvártaknak megfelelően történt, a csecsemő a továbbiakban is számít rá, mondhatni biztos benne, hogy a történések megfelelnek elvárásainak.

Az elveszett boldogság nyomában - Jean Liedloff - Régikönyvek webáruház Ajánlja ismerőseinek is! Fordítók: Barta Judit Kiadó: Kétezeregy Kiadó Kiadás éve: 2008 Kiadás: Második kiadás Nyomda: Gyomai Kner Nyomda Zrt. ISBN: 9789638674494 Kötés típusa: ragasztott papír Terjedelem: 196 oldal Nyelv: magyar Méret: Szélesség: 13. 00cm, Magasság: 20. 00cm Súly: 0. 20kg Kategória: Ndlan" y gondolat az új kiadáshoz 7 ~an változott meg gyökeresen a gondolkodásom? 21 A kontinuum-elv 41 Az élet kezdete 49 A feLnövés 101 Létfontosságú tapasztalatoktól megfosztva 137 A társadalom 167 A kontinuum-elvek visszaültetése a gyakorlatba 182

Az elveszett boldogság nyomában - Jean Liedloff - Régikönyvek webáruház

liedloff az elveszett boldogság nyomában karaoke

Összefoglaló Venezuela dzsungeleiben egy fiatal amerikai felkeresi a ma is kő körszaki körülmények között élő jekána indiánokat. Ezeknek a "vadembereknek" a szemmel látható boldog és kiegyensúlyozott élete lenyűgözi, és két és fél évet tölt el a törzsnél. Az ott töltött hónapok során egyre inkább az kezdi érdekelni, hogy mi az oka annak, hogy az indiánok annyival boldogabbak nálunk civilizált embereknél. Az első meglepő megfigyelése, hogy a jekánák nyelvéből hiányzik a munka kifejezés, és ezzel együtt mindaz, amit mi munka alatt értünk: a muszájból, erőfeszítések árán végzett tevékenység, kevés élvezettel. Számukra minden tevékenység öröm, a megerőltető tennivalók közben vicceket mesélnek egymásnak, és jókat szórakoznak. Minden tevékenységük közben saját jól-létüket növelik. Ha a szomszédos törzsekkel üzletelnek, a jó kapcsolat megőrzése mindig fontosabb számukra, mint a jó alku. Jean Liedloff az indiánok boldogabb életének kulcsát a csecsemőkkel és a gyermekekkel való bánásmódban találja meg.

Jean Liedloff: AZ elveszett boldogság nyomában

  • Orosz óra nevek
  • Liedloff az elveszett boldogság nyomában magyarul
  • Liedloff az elveszett boldogság nyomában pdf
  • Liedloff az elveszett boldogság nyomában remix

Nem véletlen, hogy a borítón egy hordozott gyermek képe van... SAJNÁLATOS HÍR, HOGY NEM KAPHATÓ MÁR MAGYAR NYELVEN EZ A KÖNYV. HA SZERETNÉD, KIKÖLCSÖNÖZHETED TŐLÜNK, ILLETVE NÉMET VAGY ANGOL NYELVEN MEGVÁSÁROLHATOD. NEM KAPHATÓ! Kifutás dátuma: 2020-03-21 Leírás Sokaknak sorsfordító, van, akinek a legnagyobb segítség ahhoz, hogy megtalálja az útját a harmonikus babás lét hez. Mindenképpen izgalmas, lebilincselő olvasnivaló Liedloff klasszikusa, a kötődő nevelés alapolvasmányaként emlegetett Az elveszett boldogság nyomában című könyve. Puha fedelű. Oldalszám: 196. Kiadó: Kétezeregy, 2008. ISBN 963-86244-8-7. ISBN: 9632808487.

liedloff az elveszett boldogság nyomában magyarul
Saturday, 16 October 2021

Camel férfi, 2024 | Sitemap