Nyári Gumi Élettartam

A táblázatban szereplő gumik biztonsági szempontból az ADAC tesztjén egy alkalommal sem értek el rosszabb eredményt, mint a közepes osztályzat, sőt, a többségük jónak számít. Az alábbi táblázatban az egyes szempontok szerint elért pontszámok átlagos értékéhez képest viszonyított pozitív vagy negatív irányú eltérései alapján rendeztem sorrendbe az abroncsokat. Így történhetett, hogy az ADAC teszten nedves tapadási körülmények között közepes eredményt elért, ezért a középmezőnyben végzett Maxxis Mecotra 3 ebben a listában az első. Nem véletlen, hiszen a nedves körülményektől eltekintve minden más területen kiemelkedő teljesítmény t nyújt és az ára alapján is a középmezőnyt erősíti. Nem mellesleg az egyik legjobb fogyasztást jellemző pontszámot kapta, igaz a gazdaságossággal közvetlen kapcsolatban álló kopási tényező épp csak jó eredménnyel zárt. Bátran ajánlhatom mindenkinek, mert ez egy kiváló választás. Hasonló okokból lehetséges, hogy a szintén középmezőnyben szereplő Toyo Proxes CF2 is a lista elejére került, pedig a nedves úton mért tapadása alapján az eredeti tesztben ez az abroncs is csak a közepes eredményre volt érdemes.

Nyári gumi árak

vredestein nyári gumi

Tudom-tudom, mondanom kell számadatokat is, ezért vegyük az említett, minőségi, prémium kategóriás gumit példának. Egy-egy ilyen abroncs ki kell bírjon 40-60 000 km-t, megfelelő ápolás és karbantartás mellett. Bár készpénznek nem lehet venni, nincs kőbe vésett számadat a kérdésre, annak összetettsége miatt. Sőt! Egyik gumiabroncs gyártó sem vállal futásteljesítményre garanciát. Magam is találkoztam már jóval több kilométert futott, jó minőségű gumiszettel is.

A Linglong nálam ezért végezhetett előkelőbb helyen, mert közel fele annyiba kerül, mint a lista legdrágább darabja a Michelin. Ezzel szemben a nálam utolsó helyen végző Semperit Comfort-Life 2 gumik kopása bár jobb, mint a Linglong-nak de áruk 50 százalékkal drágább volt a keresésem időpontjában és minden más eredményében közel azonos tudású vele. Ha csak nagyon kevés kilométert közlekedsz, óvatos és megfontolt vezető vagy, kellő rutin mellett gazdaságos megoldás lehet az olcsóbb kategória választása, hiszen ezesetben egy eco gumi hamarabb öregszik el, mint kopik le annyira, hogy csereérett legyen. Az, hogy milyen nyári gumit éri meg venni az autódra, sok mindentől függ, érdemes minden szempontot végiggondolni, mielőtt vásárlásra adod a fejed.

> > Autógumik élettartama MIKOR KELL KICSERÉLNI A HASZNÁLT GUMIABRONCSOT? A abroncsok elhasználódása olyan mértékben lehet különböző, hogy egyetlen konkrét gumiabroncs élettartamát sem lehetséges előre megjósolni. A gumiabroncs különböző fajta anyagokból és gumikeverékekből áll, amelyek hatással vannak annak teljesítményére, és az elhasználódás sok tényezőtől függ, köztük az időjárástól, a tárolási és használati körülményektől, és sok más olyan dologtól, amelynek az abroncs ki van téve az élettartama során. Ezért ajánljuk, hogy figyeljék az abroncsokat, az esetleges nyomásesést vagy bármilyen olyan rendellenességet (vibráció, zaj, húzás), amely arra utalhat, hogy az abroncsot le kell cserélni. Legalább évente szakemberrel át kell vizsgáltatni a használatban lévő abroncsokat. Le kell cserélni a gyártástól számított legalább tíz éve használatban lévő gumiabroncsokat még akkor is, ha használhatónak tűnnek vagy ha még nem érték el a jogszabályban előírt kopási határértéket. Könnyű elfelejteni, hogy a gumiabroncs az egyetlen érintkezési pont a gépkocsi és az útfelület között.

Hány kilométert bír ki egy nyárigumi szett?

  1. 0 pozitív vércsoport étrend
  2. Ingyen elvihető yorki kiskutyák helyhiány miatt szerető gazdiknak
  3. Gerund vagy
  4. Munkács hős lelkű asszonya olvasmány
  5. Közjegyző 14 kerület

Számtalan teszt bizonyítja, többek közt az idei ADAC nyári gumi tesztben is olvashattad, hogy nem feltétlen a drága, márkás gumiabroncs a legjobb választás. Nem beszélve arról, hogy például az ADAC gumiteszt során a legkiegyensúlyozottabb darabot keresik, ezzel szemben a valóságban nem árt végiggondolni, neked személyesen milyen elvárásaid vannak az adott nyári gumival szemben. Érdemes úgy tekinteni a hivatalos nyár igumi tesztekre, hogy az egy lehetőséget ad a marketing maszlagon túl, pártatlan vélemény megismerésére az abroncsokról. Olyan, az átlag autós számára ismeretlen információkról is kapsz tájékoztatást, mint például a gumi zajszintje - bár ez esetben jelentős mennyiségű szubjektív vélemény is befolyásolja az értékelést -, valamint a gumi üzemanyagfogyasztásra gyakorolt hatása és kopása. Az nyári gumiabroncs üzemanyagfogyasztásra gyakorolt hatása komoly befolyásoló tényező lehet, amikor kiválasztod a megfelelőt. Főleg, ha te is addig használod a garnitúrát, mint a magyar átlagautós, ami körülbelül 60 ezer kilométert jelent.

Már ha a féktáv szempontjából lehet egyáltalán bármilyen eltérést aprónak tekinteni. Kiemelkedő fogyasztási értéke és közepes ára miatt gazdaságos megoldás lehet. A soron következő Michelin Crossclimate + gumiabroncs dobogós helyezést ért el a hivatalos teszten, nálam mégis csak a középmezőny elejét erősíti. Ennek oka, a közepesnél hajszálnyival jobb átlagos teljesítménye majdnem minden értéke szempontjából, amihez a legdrágább vételár társul. Amiben viszont agyonveri a mezőnyt, az a kopás mértéke. Itt képbe jön a gazdaságosság kérdése, vagyis mennyit tud hozni a kasszádba az, hogyha tovább bírja a gumi. Ha sok kilométert mész megéri a befektetést. A középmezőnyben is láthatsz némi változást, ezt a táblázatban átböngészheted. Amit még kiemelnék, az az utolsó helyen történt változás. Az ADAC teszt sereghajtója a Linglong Green-Max HP010 nyári gumi lett, aminek oka a közepes tapadási tényezők és a legrosszabb kopás eredmény. A kopás egyébként nem sokkal marad el a Continental PremiumContact 5 abroncsoktól, igaz az legalább jobban tapad.

  1. Upc telefonos ügyintézés
  2. Ideális testsúly tartomány
Monday, 18 October 2021

Camel férfi, 2024 | Sitemap