2020 As Férfi Kézilabda Európa Bajnokság | Nemzetközi - 14. Férfi Európa-Bajnokság 2020 - Középdöntők

Spanyolország nyerte meg a férfi kézilabda Európa-bajnokságot azzal, hogy a döntőben 22–20-ra legyőzte Horvátországot. A címét megvédő együttes az első félidőben Gonzalo Pérez de Vargas becserélése (7–10) után vette magához a kezdeményezést, a szünet után már néggyel is vezetett (16–12), de a végjátékban így is fordítania kellett az újabb aranyéremhez. A horvátoknak pedig két olimpiai és egy világbajnoki cím után a harmadik Eb-döntőben is "csak" az ezüst jött össze. Küzdelmes mérkőzésen spanyol címvédés (Fotó: AFP) FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG DÖNTŐ SPANYOLORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 22–20 (12–11) Stockholm, Tele2 Aréna, 17 769 néző. V: Nikolov, Nacsevszki (északmacedónok) SPANYOLORSZÁG: Coralles – Solé 1, A. Dujshebaev 1, Morros, R. ENTRERRÍOS 3, Goni 1, A. Fernández 1. Csere: PÉREZ DE VARGAS (kapus), Aguinagalde 2, Sarmiento 2, MAQUEDA 3, A. GÓMEZ 5 (3), J. Canellas 2, Figureas 1, G. Guardiola, Arino. Szövetségi kapitány: Jordi Ribera HORVÁTORSZÁG: SEGO – Z. Horvat 2 (1), Stepancic 3, DUVNJAK 5 (3), Maric 3, Karacic 4, Mandic 1.

Sag 2020

A spanyolok örülhettek a végén (Fotó: AFP) AZ EB VÉGEREDMÉNYE 1. Spanyolország 2. Horvátország 3. Norvégia 4. Szlovénia 5. Németország 6. Portugália 7. Svédország 8. Ausztria 9. MAGYARORSZÁG 10. Fehéroroszország 11. Izland 12. Csehország 13. Dánia 14. Franciaország 15. Észak-Macedónia 16. Svájc 17. Hollandia 18. Montenegró 19. Ukrajna 20. Szerbia 21. Lengyelország 22. Oroszország 23. Bosznia-Hercegovina 24. Lettország PERCRŐL PERCRE 60. Még egy kimaradt spanyol lövés, vége! 60. ELDŐLT! Stepancic blokkolt lövését védi Pérez de Vargas. 60. Még 25 mp, időkérés. ELDŐLT?! Dujshebaev test mellől, laposan. 22–20 59. Karacic ellépi, még 65 másodperc. 59. Gómez áthúzza Asanint! 21–20 59. Most Aguinagalde harcolt ki hetest. Sarmiento lövésével beesett Sego, de Brozovic észrevette, hogy üres még a kapu. 20–20 57. Duvnjak rossz bejátszása után jöhetnek a spanyolok. 57. Maratoni horvát támadás, Entrerríos arcon találja Stepancicot. 55. Gómez a jobb alsóba lőtt. 19–19 55. Teljesen ötlettelen spanyolok, de Dujshebaev csak kiharcol egy hetest.

Két hosszabbítással dőlt el a kézilabda Eb legizgalmasabb meccse | 24.hu

A szegedi Stepanic kilövi a felsőt. 1–3 4. Sole a jobb szélről megszerzi az első spanyol gólt. 1–2 3. Entrerríos lövését a kapufa védi, betörésből eredményes. 0–2 2. Karacic passzából Maric lőtt bevetődve a kapuba. 0–1 1. Elkezdődött a meccs. Köszöntjük kedves olvasóinkat! Utolsó mérkőzéséhez ért a férfi kézilabda Európa-bajnokság, a döntőben Spanyolország és Horvátország feszül egymásnak.

Harmadjára is „csak” ezüst a horvátoknak, spanyol címvédés a kézi E

2020 as férfi kézilabda európa bajnokság sag 2020

Zeljko Musa's third goal of the tournament – and the one which really counts! @HRStwitt 🇭🇷 #ehfeuro2020 #dreamwinremember — EHF EURO (@EHFEURO) January 24, 2020 Nem hozott ekkora izgalmakat a másik elődöntő, Szlovénia a 17. percig tudta tartani magát Spanyolországgal szemben, de egy 5-1-es sorozatot követően lemaradt, félidőben már 20 gólt kapott és csak 15-öt dobott. Sikerült ugyan visszakapaszkodni a hajrában két gólra, de az egyenlítés elmaradt, így horvát-spanyol finálé lesz az Európa-bajnokságon. A spanyolok hatodszor jutottak Európa-bajnoki döntőbe, eddigi mérlegük egy győzelem és négy vereség, a horvátok 2008 és 2010 után harmadjára nyerhetnek Eb-t. Eredmények – férfi kézilabda Európa-bajnokság, elődöntő Horvátország-Norvégia 29-28 (12-10, 23-23) Spanyolország-Szlovénia 34-32 (20-15) Kiemelt kép: Jonathan NACKSTRAND / AFP